
Disponibil
Marcă | axicorp Pharma GmbH |
PZN | 11886142 |
Mărime ambalaj: | 50 buc. |
Mod de administrare | Filmtabletten |
Eliberat pe bază de rețetă / Necesită rețetă | nu |
Preț de bază: | 0,14 EUR / 1 buc. 3 |
Ingrediente: Ibuprofen 400mg.
Ibutop Gel, cu ibuprofen, este soluția rapidă și eficientă pentru ameliorarea durerilor și inflamațiilor cauzate de afecțiuni musculo-scheletice și articulare. Redobândiți mobilitatea și trăiți fără dureri!
Ibutop Gel, tratamentul ideal pentru dureri și inflamații musculo-scheletice și articulare,
cu ibuprofen ca ingredient activ.
Redobândiți mobilitatea și trăiți fără dureri!
Ibutop Gel este soluția eficientă pentru ameliorarea durerilor și inflamațiilor
provocate de afecțiuni musculo-scheletice și articulare, precum entorse,
luxații, dureri de spate, artrită, tendinită și bursită.
Formulat cu ibuprofen, un antiinflamator nesteroidian (AINS),
acest gel farmaceutic vă ajută să vă recăpătați mobilitatea.
Ibuprofenul din Ibutop Gel acționează rapid, inhibând producția de prostaglandine,
responsabile pentru durere și inflamație.
Acest gel non-gras se absoarbe ușor, fără a lăsa urme sau a provoca disconfort.
Alegeți Ibutop Gel pentru tratament eficient și sigur în combaterea durerilor și inflamațiilor
cauzate de afecțiuni musculo-scheletice și articulare.
Mai jos puteti descarca prospectul pentru IBUTOP 400 mg Comprimate filmate.
Pentru medicamente: Pentru riscuri și efecte secundare, citiți prospectul și întrebați medicul sau farmacistul.
Pentru medicamente veterinare: Pentru riscuri și efecte secundare, citiți prospectul și întrebați medicul veterinar sau farmacistul.
codul produsului | 11886142 |
Furnizor | axicorp Pharma GmbH |
Mărime ambalaj: | 50 buc. |
Norma de ambalare | N3 |
Mod de administrare | Filmtabletten |
Numele produsului | Ibutop 400mg Schmerztabletten |
Monopreparat | da |
Substanța activă | Ibuprofen |
Eliberat pe bază de rețetă / Necesită rețetă | nu |
Produs disponibil doar în farmacii | da |
Kinder von 6-9 Jahren (mit 20-29 kg Körpergewicht) | 1/2 Tablette | 1-3 mal täglich | im Abstand von 6 Stunden, zu der Mahlzeit |
Kinder von 10-11 Jahren (mit 30-39 kg Körpergewicht) | 1/2 Tablette | 1-4 mal täglich | im Abstand von 6 Stunden, zu der Mahlzeit |
Jugendliche ab 12 Jahren und Erwachsene (über 40 kg Körpergewicht) | 1/2-1 Tablette | 1-4 mal täglich<BR>(max. 3 Tabletten pro Tag) | im Abstand von 6 Stunden, zu der Mahlzeit |
Dacă vă creați un cont de utilizator în magazinul nostru, veți parcurge mai rapid procesul de comandă, veți putea urmări comenzile anterioare și multe altele.
ÎnregistrareProgram de lucru
Montag | Închis |
Dienstag | Închis |
Mittwoch | Închis |
Donnerstag | Închis |
Freitag | Închis |
Samstag | Închis |
Sonntag | Închis |